Dzieciaki, które odwiedzają naszą fundację, zostają Platynowymi Skautami! Wszak za ciężką pracę i zdobywanie kolejnych sprawności i umiejętności należy się nagroda…

Zajęcia realizujemy w różnej formie, mają one przede wszystkim pomagać, ale bardzo się staramy, by sprawiały też dzieciom frajdę:

 • Zajęcia rozwojowe to cykl indywidualnych bądź grupowych spotkań usprawniających określone funkcje, rozwijających różne umiejętności, wszystko w zależności od potrzeb i możliwości małych Skautów [zobacz]
 • Turnusy rehabilitacyjne – główny nurt terapeutyczny łączymy z zajęciami uzupełniającymi w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać czas, ale też nie przemęczyć organizmu. 
  UWAGA! Ze względu na sytuację epidemiologiczną turnusy zostały zawieszone.
 • Na małym ekranie – doświadczenia związane z pandemią COVID 19 trochę zmusiły a trochę zachęciły nas do stworzenia cyklu krótkich filmików, na podstawie których możecie sami w domu pracować ze swoimi dziećmi, niektóre z nich dzieci oglądają jak bajkę [zobacz]

Projekty dofinansowane

W znakomitej większości, dzięki różnego rodzaju dotowanym projektom, zajęcia są bezpłatne lub tylko częściowo odpłatne. Warunkiem udziału w danym projekcie jest spełnienie warunków określonych w regulaminie projektu, złożenie odpowiedniej deklaracji oraz fizyczna obecność. 
Powtarzające się nieobecności skutkują wykluczeniem z projektu.

O projektach informujemy Was drogą mailową i za pośrednictwem FB.
Znamy potrzeby rodzin, które już z nami współpracują, ale ciągle poszerzamy działania.
Zgłoś do nas swoje Dziecko, będziemy wówczas mogli lepiej dopasować nasze projekty to Waszych potrzeb. Wypełnij online formularz Czego potrzebują dzieci
Jakie projekty już zrealizowaliśmy? Zobaczcie.

A jeśli przeoczyliście projekt?

By wziąć udział w projekcie trzeba spełnić określone warunki, które nakłada na nas darczyńca/sponsor. Jeśli nie wpisujecie się w te ramy albo zabrakło dla Was miejsc, skontaktujcie się z nami. Spróbujemy znaleźć jakieś rozwiązanie.

Na Wasze pytania odpowie nasz Koordynator ds. terapeutycznych:
Monika Cieślińska, tel. 664 330 519

Ważne! 

 • Na zajęcia zabierajcie ze sobą kapciuchy 🙂
 • Jeśli nasz SKAUT jest chory, to dla jego bezpieczeństwa i komfortu oraz bezpieczeństwa innych dzieci i terapeutów prosimy, tym razem zostańcie w domu.
 • Uprzedź nas o sytuacji awaryjnej najpóźniej w przeddzień zajęć, wówczas będziemy jeszcze mieć możliwość przełożyć je na inny dogodny termin.

COVID-19

 • Ze względu na zagrożenie epidemiczne prosimy, by rodzice wchodzili do budynku w maskach zasłaniających usta i nos.
 • Podczas zajęć niestety na razie nie mogą Państwo przebywać w budynku (chyba że byłoby to niekorzystne dla dziecka).
 • Przed i po zajęciach wszyscy myjemy/dezynfekujemy ręce.
 • W trakcie zajęć w pomieszczeniu włączony jest oczyszczacz powietrza, między zajęciami sale są wietrzone, po zajęciach wszystkie pomieszczenia są dezynfekowane lampą UV.
 • Terapeuta pracuje w masce/przyłbicy.